Get Adobe Flash player
//

Warsztaty dla osób z doświadczeniem przewlekłej choroby - A. Borzeszkowska

 Pracownia Psychoterapii Cztery Maski

zaprasza na 

Warsztaty dedykowane osobom z doświadczeniem przewlekłej choroby i kryzysu zdrowotnego

„Żadne dwie osoby nie są do siebie podobne w zdrowiu, dlatego żadne dwie osoby nie są do siebie podobne w chorobie, a żadna diagnoza nie jest zakończona lub dokładana, jeśli nie obejmuje oceny charakteru czy (możliwości) organizmu pacjenta i dlatego leczenie chorego człowieka słusznie wymaga diagnozy nie tylko choroby, lecz sposobu i stopnia, w jakim jej przypuszczalne i zasadnicze cechy są modyfikowane przez jego osobiste cechy charakteru, cechy dziedziczne, które się w nim zbiegły, przez zmiany w nim zapisane, warunki jego przeszłego życia i wielu innych rzeczy. " –

James Piaget 1885 r.

 

Choroba jest jak podróż. Nikt nas nie przygotowuje do sytuacji choroby. Nie wyposaża w wiedzę i umiejętności jak sobie z nią radzić. Często zaskakuje. Choroba jest doświadczeniem na żywym organizmie. W tej podróży zdarzają się wzloty i upadki. Choroba często zatrzymuje nas w biegu. Wymusza zmianę dotychczasowego trybu życia,wprowadza ograniczenia.

Pozwala zauważyć, jak wiele rzeczy odłożyliśmy na później,na kiedyś.

Doświadczenie choroby może jednak stworzyć możliwości, aby pojawiła się przestrzeń na nowy system myślenia, który pozwala zacząć budować nowe życie. Życie bardziej skupione na tu i teraz.

Choroba wymaga od człowieka i jego bliskich wielkiej siły, konsekwencji i determinacji w radzeniu sobie z wyzwaniami jakie niesie

Choroba to czas kiedy człowiek konfrontuje się ze swoimi możliwościami, nawykami, ograniczeniami,

przekonaniami i swoim dyskomfortem

Osoba doświadczająca kryzysu zdrowotnego potrzebuje wsparcia i przestrzeni, aby zmierzyć się ze swoimi lękami po to aby odnaleźć w sobie zasoby i siłę w procesie zdrowienia

Choroba może być też czasem transformacji i odkrywania nowych perspektyw i możliwości

Podczas warsztatu opowiem o programie From Panic to Powerful z elementami Mindfulness,

który może wspierać na drodze leczenia i radzenie sobie z chorobą

Uczestnicy będą mieli możliwość praktycznych ćwiczeń i swoich osobistych doświadczeń.

Choroba jest jak podróż.

Warsztat wspiera znajdowanie i budowanie siły wewnętrznej, aby odbyć swoją podróż w uważny sposób.

Warto z uwagą zadbać o wszystko co się po drodze pojawi.

 

W programie między innymi:

Gdzie jestem ja w swojej chorobie?

Jaką przyjmuję postawę wobec choroby i chorowania?

Co jest dla mnie możliwe w sytuacji, w której właśnie jestem?

Co mnie wspiera, a co mnie ogranicza?

Jakie mam zasoby i jak mogę je najlepiej wykorzystać w doświadczaniu choroby?

Podczas warsztatu uczestnicy będą mogli doświadczyć wielu praktycznych ćwiczeń

 

spotkanie poprowadzi: Anna Borzeszkowska – certyfikowany w San Francisco Cancer Coach w programie „From Panic to Powerful" oraz absolwentka Studiów Podyplomowych na kierunku Psychoonkologia na SWPS w Warszawie, członkini Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego i wolontariusz w Pomorskiej Infolinii Onkologicznej.

Prowadzi warsztaty, grupy wsparcia dla pacjentów onkologicznych i osób wspierających.

Fundator i prezes Fundacji Onkologicznej "Nieoczekiwana Podróż", certyfikowana nauczycielka MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction). Uprawnienia do prowadzenia 8- tygodniowych kursów redukcji stresu MBSR zdobyła w The Institute for Mindfulness-Based Approaches z siedzibą w Niemczech. Jest to jeden z wiodących europejskich ośrodków,

zapewniających najwyższe standardy kształcenia. Certyfikowany Trener FRIS

Osoby zainteresowane udziałem proszę o kontakt:
telefonicznie: 600 -375 -801 w godz. 8.00-20.00
bądź pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
termin : 9.02.19 godz. 11.00 - 16.00
koszt udziału: 270 zł - (poszukujemy obecnie osób do współfinansowania spotkania więc koszt może pozytywnie się zmienić ;-) na mniejszy)

Komunikacja z dziećmi - A. Stein

 Pracownia Psychoterapii Cztery Maski
zaprasza
rodziców, opiekunów, osoby zawodowo zajmujące się pracą z dziećmi 
w dniu 2 lutego 2019 

na warsztat


Komunikacja z dziećmiJak reagować na to, gdy dziecko mówi do nas rzeczy trudne, przykre, “niegrzeczne”?
Co zrobić, żeby dziecko zaczęło słuchać, co do niego mówię i chciało np. po sobie posprzątać?
Jak się dogadać? Co pomaga rodzicom w komunikowaniu się z dziećmi, a co przeszkadza? Co zrobić, żeby komunikacja wspierała dziecko w rozwoju? Podobne pytania często padają ze strony rodziców. Poszerzając swoją wiedzę o komunikacji, zwiększamy swoje szanse na porozumienie w relacjach z dziećmi.

Skuteczną komunikację z dziećmi warto oprzeć na zasadzie sformułowanej przez Stephena Covey’a: najpierw staraj się zrozumieć, a dopiero potem być zrozumianym. Zgodnie z nią poświęcimy dużo czasu na to, jak opierać komunikację z dziećmi na dawaniu im doświadczenia, że są słuchane i brane pod uwagę. Będziemy ćwiczyć takie sposoby mówienia do dziecka, które pomagają we wzajemnym zrozumieniu. Jednocześnie ucząc się zwracać uwagę na komunikację, która zachodzi poza słowami. Będziemy zastanawiać się, jak mówić, żeby dziecko chciało słuchać i żeby budować rodzinę, w której potrzeby wszystkich członków rodziny są tak samo ważne.

Warsztat to przestrzeń na to, żeby posłuchać, porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami, ale także przede wszystkim, żeby lepiej poznać siebie, doświadczyć czegoś nowego i poćwiczyć nowe sposoby reagowania. To, co zdarzy się na warsztacie zależy w dużym stopniu od tego, co przyniosą ze sobą uczestnicy. Każdy uczestnik zadając pytania, dzieląc się swoim doświadczeniem, uczestnicząc w ćwiczeniach staje się współtwórcą warsztatu.

Po warsztacie uczestnicy wychodzą z nowym doświadczeniem i nową wiedzą, ale też z mnóstwem nowych pytań i przemyśleń, które jeszcze długo w nich pracują.

szkolenie poprowadzi
Agnieszka Stein - psycholog specjalizująca się w pracy w nurcie Rodzicielstwa Bliskości, autorka licznych publikacji dotyczących świadomego i troskliwego rodzicielstwa opartego na relacji. Współautorka strony www.dzikiedzieci.pl poświęconej rodzicielstwu bliskości oraz autorka dwóch książek : "Dziecko z bliska" i "Dziecko z bliska idzie w świat" a także współautorka książki "Potrzebna cała wioska". 

informacje dodatkowe:
termin: 2.02.2019
czas trwania : 11.00-17.00
miejsce: Łódź, ul. Sienkiewicza 13 lok. 39
zapisy przyjmowane są w godz. 8.00-20.00
telefonicznie: 600 -375 -801
bądź pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
koszt udziału: 140 zł (płatne do 15.01.19)
Eurobank 73 1470 0002 2602 9718 3000 0001 

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W WARSZTACIE

Jak rozwijać motywację wewnętrzną u dzieci - J. Steinke-Kalembka

 Pracownia Psychoterapii Cztery Maski

zaprasza
rodziców i opiekunów dzieci do lat 8, nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej,

specjalistów pracujący z małymi dziećmi

w dniu 16 marca 2019
na warsztat

Jak rozwijać motywację wewnętrzną u dzieci od 0 do 8 lat?Czasem bardzo trudno jest zmotywować dziecko. Nieważne czy chodzi o naukę i odrabianie zadań domowych, sprzątanie w pokoju czy mycie zębów...im bardziej zachęcasz, prosisz i grozisz, tym bardziej dziecko jest na "nie". Na tym warsztacie dowiesz się, dlaczego tak się dzieje i poznasz sposoby na to, aby motywowanie przestało przypominać spotkanie na ringu, a zaczęło być wspólnym tańcem opartym na współpracy. Jak to zrobimy?

Sięgając po strategie rozwijające motywację wewnętrzną:
Motywacja wewnętrzna powoduje, że osoba jest mocniej zaangażowania w działanie, a jej praca jest bardziej kreatywna i lepiej wykonana. Przekłada się to na doświadczenie satysfakcji i poczucia sensu- badania pokazują, że osoby, które kierują się swoją motywacją wewnętrzną, są szczęśliwsze i bardziej spełnione w życiu.

Wiedząc to wszystko, nie ma się co dziwić, że to właśnie motywację wewnętrzną traktuje się jako motywację XXI wieku! Co najważniejsze, rozwój motywacji wewnętrznej dziecka można wspierać od jego najmłodszych lat, poprzez tworzenie środowiska, które będzie opierać się na realizacji trzech głównych potrzeb psychicznych człowieka:

potrzebę bycia w relacji, potrzebę bycia kompetentnym i potrzebę autonomii.

Cele szkolenia:
✓ Zapoznanie uczestników z trzema filarami rozwijania motywacji wewnętrznej ( tj. budowanie
relacji, budowanie poczucia autonomii, budowanie poczucia kompetencji) ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb rozwojowych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
✓ Przedstawienie konkretnych możliwości przełożenia koncepcji budowania motywacji
wewnętrznej na praktykę ( poznanie metod i strategii wspierających rozwój motywacji wewnętrznej)
✓ Omówienie najczęstszych trudności, na które napotykamy współpracując z dziećmi do 8 roku życia
i sposobów na ich rozwiązanie zgodnie z duchem rozwijania motywacji wewnętrznej.

szkolenie poprowadzi:
Joanna Steinke-Kalembka, psycholog, trenerka umiejętności psychospołecznych, psychoterapeutka w trakcie procesu certyfikacji. Prowadzi własny gabinet psychologiczny. Założycielka i redaktorka bloga psychologicznego Edukowisko.pl oraz ekspertka z zakresu psychologii, współpracuje m.in. z magazynem „ Dziecko”. Autorka książki „ Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać motywację wewnętrzną?” wyd. Samo Sedno.

informacje dodatkowe:
termin: 16.03.2019
czas trwania : 10.00-17.00 (w tym przerwa obiadowa)
miejsce: Łódź, ul. Sienkiewicza 13 lok. 39
zapisy przyjmowane są w godz. 8.00-20.00
telefonicznie: 600 -375 -801
bądź pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
koszt udziału: 150 zł (płatne do 10.03.19)
Eurobank 73 1470 0002 2602 9718 3000 0001

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W WARSZTACIE

Jak pomóc dzieciom radzić sobie z emocjami? - M. Musiał

 Pracownia Psychoterapii Cztery Maski
zaprasza

w dniu 30.marca 2019


rodziców i opiekunów dzieci oraz osoby zawodowo zajmujące się dziećmi
na warsztat


JAK POMÓC DZIECIOM RADZIĆ SOBIE Z EMOCJAMI?

Dzieci przeżywają emocje wyjątkowo intensywnie, co może dawać początek bardzo gwałtownym reakcjom. Pojawia się wtedy bicie, plucie, kopanie, szczypanie i gryzienie, lub bardzo mocne słowa. Dorośli wobec takich zachowań czasem nie wiedzą, jak postąpić, by pomóc dziecku i jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo otoczenia.

W czasie spotkania porozmawiamy zatem o naturze emocji, o tym, jak wesprzeć dziecko w powrocie do równowagi oraz o skutecznych sposobach regulacji. Poszukamy strategii towarzyszenia dziecku w silnych przeżyciach i – korzystając z doniesień neuronauk – sprawdzimy, które z zachowań dzieci są normalnym etapem rozwoju,

a które mogą być niepokojące.

Warsztat poprowadzi:
Małgorzata Musiał –pedagog, autorka książki „Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny”, mentorka grup SAFE, profesjonalnie wspierająca rodziców podczas licznych warsztatów, mama trójki dzieci

informacje dodatkowe:
zapisy: przyjmowane są w godz.8.00-20.00
telefonicznie:600 -375 -801
bądź pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
termin: sobota 30.03.2019 w godz. 10.00 -14.00
koszt udziału: 80 zł (płatne do 20.03.2019)
miejsce: Łódź, ul. Sienkiewicza 13 sala 39
konto: Eurobank 73 1470 0002 2602 9718 3000 0001

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W WARSZTATACH

Jak wzmacniać poczucie własnej wartości u dzieci? - M. Musiał

Pracownia Psychoterapii Cztery Maski
zaprasza w dniu

30. marca 2019

rodziców i opiekunów dzieci oraz osoby zawodowo zajmujące się dziećmi
na warsztat


JAK WZMACNIAĆ POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI U DZIECI?O poczuciu własnej wartości sporo się pisze i mówi, podkreślając jej znaczenie w rozwoju dzieci i młodzieży. Pojawiają się różne pomysły, co może je wspierać, a co hamuje jego rozwój; z racji pewnego zamieszania wokół pojęcia poczucia własnej wartości czasem te pomysły okazują się być zupełnie nietrafione,

czasem nawet bardziej poczuciu wartości szkodzą, niż pomagają.

W trakcie spotkania pochylimy się więc nad:
– różnicą między poczuciem własnej wartości a samooceną oraz co z tego wynika,
– konkretnymi działaniami, które my rodzice, możemy podejmować każdego dnia,

by dziecięce poczucie wartości wspierać,
– jakie nasze odruchowe reakcje i komunikaty w poczucie wartości dziecka uderzają.

warsztat poprowadzi:
Małgorzata Musiał –pedagog, autorka książki „Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny”, mentorka grup SAFE, profesjonalnie wspierająca rodziców podczas licznych warsztatów, mama trójki dzieci

informacje dodatkowe:
zapisy: przyjmowane są w godz.8.00-20.00
telefonicznie:600 -375 -801
bądź pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
termin: sobota 30.03.2019 w godz. 15.00 -19.00
koszt udziału: 80 zł (płatne do 20.03.2019)
miejsce: Łódź, ul. Sienkiewicza 13 sala 39
konto: Eurobank 73 1470 0002 2602 9718 3000 0001

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W WARSZTATACH

Złość, która nie krzywdzi - M. Musiał

Pracownia Psychoterapii Cztery Maski
zaprasza
rodziców i opiekunów dzieci oraz osoby zawodowo zajmujące się dziećmi

w dniu 31 marca 2019

na warsztat
Złość, która nie krzywdzi

Złość jest emocją, której wiele osób nie lubi doświadczać, i wielu ludzi ma trudności z konstruktywnym wyrażaniem jej.

Jak ją okazywać, aby nie ranić, a jednocześnie zachowując autentyczność?
Jak okiełznać emocje i zachować spokój w trudnych sytuacjach?

W trakcie spotkania przyjrzymy się mechanizmom powstawania złości, sięgniemy do jej źródeł – by ją poznać i oswoić; przećwiczymy też taki sposób jej wyrażania, który nie atakuje drugiej osoby.

warsztat poprowadzi:
Małgorzata Musiał –pedagog, autorka książki „Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny”, mentorka grup SAFE, profesjonalnie wspierająca rodziców podczas licznych warsztatów, mama trójki dzieci

informacje dodatkowe:
zapisy: przyjmowane są w godz.8.00-20.00
telefonicznie:600 -375 -801
bądź pocztą elektroniczną:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
termin: niedziela 31.03.2019 w godz. 9.00 -15.00
koszt udziału: 130 zł (płatne do 20.03.2019) -

w przypadku par bądź udziału w warsztatach 30.03.2019 - 120 zł/osoba
miejsce: Łódź, ul. Sienkiewicza 13 sala 39
konto: Eurobank 73 1470 0002 2602 9718 3000 0001

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W WARSZTATACH

Pracownia Psychologiczna CZTERY MASKI

Strona korzysta z plików cookies. Korzystanie oznacza akceptacje Polityki plików cookies.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.